Read more about навчання на програміста here.
Яка є форма навчання

При виборі такої форми навчання учень має самостійно засвоювати матеріал, готуватися до оцінювання знань, що його проводять призначені освітні фахівці. Якщо ж ви зареєстровані у школі і просто хочете змінити форму навчання, необхідна заява одного з батьків дитини або самого учня, якщо він є повнолітнім. Учні дистанційної форми навчання можуть використовувати всю інфраструктуру закладу – навчальну, спортивну, наукову тощо.

Яка є форма навчання

Батьки часто плутають дистанційне навчання та дистанційну форму здобуття освіти. Перше — це те, що відбувалося під час пандемії коронавірусу і залежало виключно від закладу освіти. Основний документ для зарахування або переведення на індивідуальну форму навчання – заява одного з батьків дитини або самого учня, якщо він повнолітній. До заяви додаються документ, що посвідчує особу учня, медична довідка № 086-1/о та документ про освіту, якщо він є. У МОН додали, що заклади загальної середньої освіти не мають права відмовляти учням у зарахуванні або переведенні на іншу форму навчання на підставі цього рішення.

Для самостійної роботи студенту також рекомендується відповідна наукова та фахова монографічна і періодична література. Обсяг часу, відведений викладачу для проведення консультацій з конкретної дисципліни, визначається навчальним планом. Ваш коментар відправлений і буде доступний на сайті після перевірки адміністратором. Оберіть один або декілька предметів з яких Вам необхідна підготовка.

Зарахування на дистанційну форму освіти зазвичай проводять до початку навчального року. Будь-яка форма освіти, зокрема й індивідуальна, потребує, щоб учня зарахували до закладу – для цього потрібно подати необхідні документи. Дитина приходить у школу тільки на короткі консультації з вчителем (15 хвилин згідно з графіком, і не більше трьох годин протягом навчального року). Ми також поспілкувалися з педагогами, які працюють у державній та приватній школах та мають досвід роботи з учнями, які вчаться за сімейною формою.

Очікувані результати навчання для індивідуальної форми не зменшуються і лишаються на одному рівні з іншими формами. Взагалі під цим терміном часто розуміють прискорене отримання освіти, наприклад, для дітей, які мають великі здібності чи відповідно до своїх особливостей розвиваються й навчаються швидше за ровесників. Також ця форма навчання підходить для тих, хто з поважних причин пропустив один чи кілька навчальних років, але здатен пройти оцінювання знань на рівні тих, хто навчався постійно. Не кожна школа в Україні спроможна забезпечити дистанційну форму здобуття освіти. У разі, якщо в школі, де навчається дитина, не має такої можливості, батькам або іншим законним представникам учня чи учениці потрібно звернутися в місцевий орган управління освітою з проханням запропонувати іншу школу для дистанційного навчання. Результати річного оцінювання з навчальних предметів визначаються посадовою особою уповноваженого закладу загальної середньої освіти відповідно до декларації та зазначаються в додатку до документа про загальну середню освіту як «атестований».

  • Але для екстернату і сімейної форми є обмеження – не пізніше ніж за 3 місяці до річного оцінювання.
  • Окрім того, школи можуть зараховувати дітей для навчання за індивідуальною формою незалежно від наявності вільних місць у класі.
  • Залежно від рівня попередньої освіти й обраної спеціальності термін навчання може варіюватись від three до four років.
  • При виконанні цих умов та сумлінному навчанні учень має право на отримання стандартного атестату про загальну середню освіту, який є дійсним для вступу у фахові та вищі учбові заклади України чи інших держав.
  • Заклади загальної середньої освіти не мають права відмовляти у зарахуванні або переведенні на іншу форму навчання на підставі цього рішення.

Правила щодо навчання дітей за індивідуальною формою освіти врегульовані у відповідному Положенні. Після подання усіх потрібних документів, заяву розглядає керівник школи. Далі складається план навчання (за потребою) та видається наказ про переведення учня на певну форму навчання.

Дистанційне навчання осіб із особливими освітніми потребами здійснюється з урахуванням індивідуальної програми розвитку та забезпечується за участі асистента вчителя та/або асистента учня. Особа має право здобувати вищу освіту в різних формах або поєднувати їх. Учні, що навчаються на індивідуальній формі, можуть на загальних підставах брати участь в олімпіадах, турнірах, конкурсах та інших змаганнях. Сімейне навчання – це, мабуть, найбільш важкий варіант для батьків учня, бо саме старші родичі мають займатися з дитиною, контролювати виконання нею завдань, опрацьовувати з нею складні для розуміння теми. Усі виключні майнові й немайнові права на текстові матеріали, фото, зображення та інші об’єкти авторського права, що розміщені на цьому сайті належать ГО “Смарт освіта”, крім об’єктів авторського права, які містять пряму вказівку на авторство іншої особи.

Окрім того, для учнів, які вимушено перебувають за кордоном і навчаються в іноземній школі, може бути організоване вивчення предметів українського компоненту освітніх програм в дистанційних класах в окремо визначених школах. Екстернат рекомендований дітям, які не можуть відвідувати школу, бо перебувають на окупованій території, в евакуації або в зоні бойових дій, а також учням, які потребують особливого темпу навчання. Також екстернами можуть стати учні, які прискорено опанували або бажають опанувати шкільну програму, – або ж, навпаки, з різних причин не змогли вчасно пройти атестацію. У такому класі очно можуть навчатися діти, які живуть в Україні, а онлайн – їхні однокласники, що виїхали за кордон.

Методичні матеріали для самостійної роботи студентів передбачають можливість проведення самоконтролю з боку студента. Залиште Ваші контактні дані і наші менеджери оперативно зв’яжуться з Вами. “Освіта 24” поспілкувалася на цю тему із освітньою експерткою, фіналісткою Global Teacher Prize Ukraine 2017, директоркою полтавської школи № 38 Тетяною Веркалець.

Відповідальність за здобуття освіти дітьми на рівні не нижче стандартів освіти несуть батьки. Оцінювання результатів навчання та присудження освітніх кваліфікацій здійснюються відповідно до законодавства. Заклади загальної середньої освіти не мають права відмовляти у зарахуванні або переведенні на іншу форму навчання на підставі цього рішення. Окрім того, школи можуть зараховувати дітей для навчання за індивідуальною формою незалежно від наявності вільних місць у класі. Заявник має право впродовж наступного навчального року пройти річне оцінювання у порядку, визначеному розділом II Положення про індивідуальну форму здобуття повної загальної середньої освіти. При цьому заявникові видається новий додаток до документа про повну загальну середню освіту.

Переведення здобувачів освіти на індивідуальну форму здобуття освіти може відбуватися протягом навчального року, але не пізніше ніж за three місяці до проведення річного оцінювання результатів навчання здобувачів чи державної підсумкової атестації. Таке обмеження не застосовується для переведення на педагогічний патронаж. Сімейна (домашня) форма здобуття освіти – це спосіб організації освітнього процесу дітей самостійно їхніми батьками для здобуття формальної (дошкільної, повної загальної середньої) та/або неформальної освіти.

Також керівник закладу освіти контролює виконання учнями індивідуальних освітніх програм, а батьки можуть брати участь у їх розробці. Ця форма навчання передбачає регулярне відвідування школи та практичну участь учня в освітньому процесі. Навчання може бути організоване у кілька змін, в залежності від кількості учнів та навантаження вчителів. Час роботи навчальних закладів за кордоном і в Україні (в тому числі в дистанційних школах) збігається. Отже, вчителі на вимогу Міністерства освіти пропонують своїм учням уроки у запису (для перегляду в зручний час) й різноманітні способи отримання та відправлення домашніх завдань.

Форму, зміст і спосіб поточного та підсумкового оцінювання обирає заклад освіти. Форми та засоби оцінювання можуть бути описані в індивідуальному навчальному плані учня. У такому випадку педагогічні працівники мають дотримуватись зазначених форм. Форми освіти, які забезпечує заклад, обов’язково мають бути вказані на його сайті. Якщо в закладу немає сайту, таку інформацію слід шукати на сайтах його засновників. Інклюзивна освіта передбачає навчання для осіб з особливими освітніми потребами у звичайних школах.

Про поєднання різних форм навчання також варто одразу зазначати у заяві. Навчальні програми повинні відповідати наростаючим потребам сучасного суспільства та забезпечувати підготовку учнів до різноманітних викликів. Гнучкі форми навчання дозволяють школам адаптуватися до змін, забезпечуючи якісну освіту для кожного учня. Змішана форма навчання передбачає поєднання інституційної та заочної форми навчання, точніше, відвідування занять у школі та дистанційне навчання. Змішане навчання з’явилося у відповідь на виклики пандемії Covid-19 та є гібридним форматом, який враховує безпекову ситуацію та потребу у соціалізації дітей та допомозі вчителів у навчанні.

Щоб дізнатись, чи організовує обрана вами школа ці форми навчання, варто звернутись до її сайту або зателефонувати за вказаними на сайті телефонами. Цю інформацію також можна отримати у органі управління у сфері освіти громади, міста або області. Якщо школа організовує ту форму навчання, що вас цікавить, необхідно звернутись до неї для зарахування/переведення дитини. Якщо дистанційне навчання в закладі освіти не здійснюється, дитина може продовжити навчання в іншому закладі освіти на території України.

Яка є форма навчання

У звʼязку з цим МОН інформує, що українські школи забезпечують ці форми навчання, і батьки учнів і учениць мають право обирати будь-яку з них. Річне оцінювання проводиться, як правило, до закінчення навчального року з усіх навчальних предметів, обов’язкових для вивчення відповідно до освітньої програми. Заяву про зарахування на екстернат може особисто подати неповнолітня особа, яка виїхала із неконтрольованої території або з населеного пункту на лінії зіткнення в супроводі родичів або будь-яких інших повнолітніх осіб, які не є її законними представниками. За сімейної форми оцінювання відбувається посеместрово (раз на пів року) або частіше на бажання батьків. У другому випадку це формувальне оцінювання – тобто без оцінок, проте з розгорнутим зворотним звʼязком про сильні та слабкі сторони дитини. Для неї складають індивідуальний навчальний план, тож у ньому можна передбачити консультації вчителів.

Яка є форма навчання

Така форма передбачена для учнів, які за станом здоров’я не можуть відвідувати школу щодня, перебувають на стаціонарному лікуванні у закладах охорони здоров’я або потребують навчання біля лікарняного ліжка. Також вона пристосована до потреб учнів, що здобувають початкову та базову освіту у школах сільської місцевості, в яких через малокомплектність (менше ніж 5 учнів на клас) не може бути організоване навчання у закладі. Екстернат — це дистанційна форма навчання, під час якої дитина оформлена у звичайній школі, але навчається вдома. Учень самостійно засвоює весь матеріал, після чого у школі оцінюють його знання.

Основні переваги навчання за цією формою — це соціалізація учнів та комунікація із вчителями, завдяки якій краще засвоюються нові знання. В останні роки з’явилася ще одна форма навчання, яка поки не закріплена законодавчо, але відпрацьована вчителями — змішане навчання. Освітні послуги надаються у такому форматі, який найкраще відповідає вимогам учня, навчальні матеріали та посібники (також з урахуванням особливих вимог) забезпечує навчальний заклад.

Учні, які навчаються за індивідуальною формою, мають право брати участь в олімпіадах, змаганнях, турнірах та конкурсах на загальних підставах. Також їх можна нагороджувати похвальними грамотами, подяками, золотою та срібною медалями за успіхи в навчанні. «У разі заяви батьків школа зобовʼязана перевести учня/ ученицю на екстернат або зарахувати дитину, яка зареєстрована на її території обслуговування», – йдеться у повідомленні. Якщо ви обираєте дистанційну освіту – має переконатися, що навчальному процесу онлайн нічого не заважатиме – чи належним чином працює технічна база, чи є доступ до електронних підручників, як проходить навчальний процес. На сайтах закладів освіти – як приватних, так і державних, є пробні уроки або бета-версії.

Обираючи спеціальність зі вступом до Київського інституту бізнесу та технологій, ВИ долучаєтесь до когорти професіоналів, здатних навчити та розкрити всі аспекти практичної діяльності, мотивуючи власним прикладом і досвідом. При відсутності вчителів для особистого спілкування та однокласників, які могли б допомогти з постійними нагадуваннями про незавершені завдання, шанси відволіктися та щось  упустити дуже високі. Учням необхідно зберігати мотивацію та зосередженість, якщо метою є успішне завершення курсу дистанційного навчання. Дізнайтеся, як діяти батькам під час ракетної небезпеки, зі статті Чи можуть батьки забрати дитину зі школи під час повітряної тривоги.

Разом із дитиною можете створити папку на диску чи учнівське портфоліо, де будете фіксувати поточні успіхи, зберігати виконані завдання. Про це повідомляє Міністерство освіти та науки України, передає Укрінформ. Річ у тім, що МінОсвіти поспішили повідомити, що більшість батьків надають перевагу очному навчанню. Для багатьох студентів це, в першу чергу, можливість отримувати освіту, паралельно працюючи або навчаючись у іншому закладі освіти.

Rebekah Lund

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here